Miniblog‎ > ‎

Mami, bež přijít z práce! (Jak stavíme hru.)

přidáno: 8. 3. 2017 10:14, autor: Mirka Misakova

Předevčírem Theo plakal, že máma je v práci a on ji potřebuje doma. Včera večer si hrál s tmou a mimochodem řekl, že "ve tmě by mě hledal a našel, leda že bych byla v práci, takže by mě nenašel". Spojila jsem si to a ptám se, Theo, ty mně chceš najít? --Jo. A chceš abych přišla z práce? --Jo. Aha... Mám na tebe zazvonit a ty otevřeš a tam budu? --Jooooooo!!

Takže jsem šla za dveře a hráli jsme hru na shledání. Syn si mě pokaždé po uvítání odvedl k legu a pak řekl "Bež zase zvonit." Asi desetkát, a pak už jsme se šli koukat, že sněží. Dneska hru zase vytáhl - mami, běž přijít z práce.

Tak mne napadlo vám to do této podrobnosti napsat. Že se dá dětí přímo vyptávat, co by chtěly, jak by to chtěly, nechat si potvrdit scénář.

A jako obvykle tip: shledávací hry podrobně probíráme ve videu, které lze objednat v připnutém příspěvku na stránce Bereme hraní vážně. Když by to někoho zaujalo. Děcka si tím sytí tíhu separace - máma nebyla A UŽ JE! Máma není, A UŽ JE. Je super, že to v nich takto funguje.Comments